Renk seçin:


Üniversite öğrencisi nasıl

admin

Yazarın şu ana kadar yazılmış 1550 makalesi bulunuyor.

En Son Güncel Haberleri

Akşam’dan Bülent Şanlıkan üniversite öğrencisiyken PKK saflarına katılarak Ankara’yı kana bulayan Seher Çağla Demir’in nasıl azılı bir teröriste dönüştüğünün şifrelerini araştırdı. Demir’in ailesi Marmara Ereğlisi’ne yerleşmişti. Seher burada normal bir hayat yaşıyordu ve üniversiteyi kazanarak Balıkesir’e gitti. 

Seher, üniversitede PKK yanlısı uç illegal gruplarla tanıştı. Seher  eylemden eyleme koştu. Gezi olaylarına karıştı.

Kod adı Doğa Jiyan oldu

Sonra devreye HDP’nin organizasyonları girdi. Beyin yıkayıcı çarkın etkisiyle partinin yönetiminde ve eylemlerde görev aldı. Demir, PKK’ya katılarak Doga Jiyan ismini aldı. Seher sonunda hain eyleme imza attı.

Kobani’de eğitim aldı

Seher, Lice’de PKK’ya katıldıktan sonra Kobani’ye giderek YPG saflarında bombanın nasıl yapıldığı ve patlatıldığı eğitimini aldı.

Bombacıyı ‘Sevgilim’ diye tanıştırmış

Ankara saldırısı sırasında araçta bulunan ve olayı gerçekleştiren Seher Çağla Demir ile birlikte hayatını kaybeden Özgür Ünsal’ın, sırrı ortaya çıktı. Ünsal’ın saldırıdan önce canlı bomba Seher Çağla Demir’i, birlikte kaldığı annesine sevgili olarak tanıttığı öğrenildi. Ünsal’ın, olay anında olası polis kontrolünden kurtulmak için kamufle amaçlı kullanıldığı öne sürüldü. İstihbarat ekiplerinin araştırmasında Ünsal’ın bir örgüt bağlantısına rastlanmadı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ