Renk seçin:


Sacit Aslan Zuhal Topal’a

Sacit Aslan Zuhal Topal’a

En Son Medya Haberleri

Fox Tv’de yayınlanan, evlilik programında neler oluyor bitiyor anlamak için açıklama bekliyoruz.

Zuhal Topal‘ın, kendi Facebook sayfasında gizem dolu bir açıklamayı koymasıyla kaldırılması bir oldu, burada tekrar etmek istemediğim son nahoş olaylardan sonra.

Zuhal Topal’ın ‘Sahte Nikah Memuru’ şeklindeki haberlere tepkisi var, nikah memuru kılığına sokulan nikah memuru değil de şöför ise, ve bizzat kendisi bunu söylüyorsa o zaman nikah memuru sahte olmuyor mu? Nikah memurunun sahte çıktığı nikahın gerçek olacak hali zaten yok, ancak haberde ‘sahte nikah memuru nikah kıydı’ diye bir cümle olmadığı halde neden ‘sahte nikah memuru, nikah kıydı’ diye yazdı bilmiyoruz!..

Bu programla ilgili önemli ayrıntı gerçek olup olmadıkları hususudur. Eğer yayının başında “Burda yaşanan olaylar ve şahıslar, gerçektir” diye yazı geçiyorsan, gerçek olmak zorundadır. Aksi halkı kandırmak olur ki; bu ciddi bir suçtur, reklamlarda da kandırmacanın suç olduğu gibi.

MAĞDUR DAMAT ADAYINDAN ŞOK EDEN AÇIKLAMALAR (HABER LİNKİ)

Yok ben burada kurmaca yapıyorum dersen Mahsuscuktan Evlilik Programı olur ve halk bile bile izler.

Ama bir programı gerçekmiş gibi sunup, iddialara göre kurgular yapıp sonra rakiplerimi yendim kızdılar demenin mantığı yok.

Eğer rakip olunacaksa rekabetin ve kamu yayıncılığının kurallarına uymaktan geçer, aksi takdirde rekabetten söz etmek habire kolundan kart çıkaran kumarbazın hilesine döner.

Oyun kurallarına göre doğru oynanınca rekabet oluşur.

Oyunu kurallarına göre oynayanın ismini rakibim diye ortaya koyup gerçeği kurmaca ile yarıştırmaya kalkmak akıllıca değil, doğru hiç değil.

Zuhal Topal yapımcısının kurbanı mıdır, bu işin ekranda gördüğümüzün ötesinde neresindedir bilemem, ama ortada çok ciddi bir yanlışlık, rekabet hatası (unfair trade practice) ve ne yazık ki yazılanlar doğruysa kandırmaca var. 

Dolayısıyla, Zuhal Topal hanımdan ciddi bir açıklama bekliyoruz.

Sacit ASLAN

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ