Renk seçin:


örgü battaniye modeli,yıldızlı battaniye nasıl örülür

örgü battaniye modeli,yıldızlı battaniye nasıl örülür, örgü bebek battaniye örnekleri

Özellikle bebekler için tercih edilen örgü battaniye modellerinden birisini sayfamıza ekliyoruz. Yıldız desenli çocuk battaniyeleri sizlerle.

Gerçi çokta fazla örme battaniye kullanan anne kalmadı ama hala büyükannelerimiz nenelerimiz bu geleneği devam ettiriyor. Yeni nesilin örgü battaniye yapması oldukça zor. Ama ne diyelim annelerimiz kayınvalidelerimiz vede büyükannelerimiz sağolsun:)

 

Bebek battaniyesinde birbirinden güzel modelleri anlatan Derya’nın Dünyası’nda bu defa çok güzel bir battaniye modelini anlatacağız.

3,5 numara tığ ve bebek yünü kullanılan battaniye oldukça yumuşak oluyor. Göbek kısmından başladığımız modelimize 5 zincir çekerek başlıyoruz. Halkanın içini 4 defa 4 tane 3’lü tırabzan ile dolduruyoruz. 4’lü tırabzanların arasına 1 zincir çekiyoruz. 

 

Bu şekilde üstüne artırarak devam ediyoruz. Her artırmayı aynı sıranın üzerinde yapıyoruz. Battaniyenin üzerine yapacağımız yıldızları da iki ebatta yapıyoruz. Ufak yıldızımızı yapmak için 5 zincir çekip içini 15 tane 3’lü tırabzan ile dolduruyoruz. 9 tane zincir çekiyoruz ve 3. zincirin dibinden sık iğne yapıyoruz. İki tane çakma sık iğne, 2 tane ikili tırabzan, 3 tane 3’lü tırabzan yapıyoruz ve yıldızın tek kanadını oluşturuyoruz. 5 bacağı olana kadar yıldızımızı devam ettiriyoruz. Büyük yıldızımız içinde 12 adet zincir çekiyoruz. Yıldızlarımız bittikten sonra battaniyemizin üzerine monte ediyoruz. 

 

 

örgü battaniye modelleri anlatımlı örgü battaniye yapılışı örgü battaniye fiyatları örgü battaniye karaca örgü battaniye modelleri 2016  nako derya baykal çift kişilik örgü battaniye,örgü bebek battaniye fiyatları örgü bebek battaniye modelleri ve yapılışları örgü bebek battaniye boyutları örgü bebek battaniye yapılışı örgü bebek battaniye süslemeleri örgü bebek battaniye modelleri anlatımlı örgü bebek battaniye modelleri 2016 örgü bebek battaniye örnekleri,deryanın dünyası bebek battaniyesi yapımı anlatımlı video , bebek battaniyesi modelleri , 2016 tığ işi battaniye modelleri ,deryanın dünyası tığ işi battaniye yapımı , deryanın dünyası kolay battaniye yapımı , deryanın dünyası yıldızlı battaniye yapımı , derya baykal battaniye modelleri ,

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ