Renk seçin:


Bağdat Caddesi sapığı nasıl

Bağdat Caddesi sapığı nasıl

En Son Yaşam Haberleri

Habertürk’te yer alan habere göre İstanbul Şoförler Odası Başkanı Cem Sert, Bağdat Caddesi’nde üniversite öğrencisi E.F.B.’ye tecavüz eden servis şoförü C.A.’nın kullandığı araçla ilgili olarak, “Bu olayda bahsi geçen servis aracı 2015’te evrak eksikliği nedeniyle çalışma ruhsatı alamamış” dedi.

Sert, ticari araçların çalışma ruhsatı alabilmesi için araç sahibinin büyükşehir belediyesinden yol belgesi alması gerektiğini belirterek, “Bu belgenin yanı sıra araçta çalışacak şoför için de şoförün sabıka kaydı, sağlık durumu, psikoteknik eğitimi gibi bilgilerin olduğu genel bir belge de almak zorundadır.

‘BELGELER OLMADAN ŞOFÖR ÇALIŞAMAZ’

Belgeler olmadan servis aracı ticari faaliyet yapamaz. Okul servisi ise okul aile birlikleri de belgelerle ilgili çalışır. Normal şartlarda bu belgeler olmadan servis şoförü de çalışamaz. Bunlar olmadığı takdirde kaçak çalışma söz konusudur. Bu tespit edildiğinde araç bağlanır, yüksek para cezası vardır.

SERVİS ARACI DA RUHSATSIZ ÇIKTI

Bu olayda bahsi geçen servis aracı da 2015’te evrak eksikliği nedeniyle çalışma ruhsatı alamamış. Bu eksik evraklar nelerdir, onu bilmek gerek” diye konuştu.

C.A.’nın ‘hırsızlık’, ‘uyuşturucu kullanmak’, ‘güveni kötüye kullanmak’ ve ‘yaralama’ suçlarından 8 ayrı sabıka kaydı olmasına rağmen bir bankanın servis şoförü olarak nasıl işe alındığı da soruşturma sonucunda ortaya çıkacak.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ